Forum

Nawigacja po forum
Musisz się zalogować jeżeli chcesz umieszczać wpisy i zakładać tematy.

8 poprawiających nastrój pomysłów na dekorację domu

Od pożarów buszu po powodzie, a teraz pandemię COVID-19 - zła wiadomość była ostatnio nieubłagana. Nic dziwnego, że wielu z nas czuje się niespokojnych i zestresowanych w tych trudnych czasach, kiedy katastrofy i choroby wydają się być nową normą. Jeśli byłeś zmuszany do pracy w domu na czas nieokreślony lub decydujesz się na izolację i spędzanie w domu więcej czasu, możesz zrobić wiele rzeczy, aby zmienić swój dom w sanktuarium. Od wypełnienia domu roślinami domowymi po palenie ulubionej świecy, pokazujemy, że musisz stworzyć spokojną i wygodną przystań, korzystając z tych prostych, poprawiających nastrój wskazówek dotyczących dekoracji.

Zacznij od porządkowania

Powszechnie wiadomo, że bałagan może powodować i podsycać niepokój. Posiadanie zorganizowanego domu oznacza koniec szukania kluczy, portfela, okularów każdego ranka lub wyciągania wszystkiego ze spiżarni tylko po to, by znaleźć puszkę pomidorów. Uporządkowanie pomoże rozproszyć poziom stresu i da Ci więcej czasu na robienie rzeczy, które kochasz - ćwiczenia, gotowanie, czytanie, maratony filmowe na kanapie.

Jak do salonu to tylko te żyrandole: https://lumigo.pl/rodzaj/zyrandole/

Wypełnij swój dom rzeczami, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy

Może się to wydawać oczywiste, ale sekretem uczynienia z domu przystani jest wypełnienie go rzeczami, które wywołują uśmiech. Od pamiątek rodzinnych po zdjęcia, które przypominają o szczęśliwych czasach, to te osobiste przedmioty sprawiają, że dom wydaje się domem.

Siła zapachu

Zapach może być niezwykle skuteczny, aby poprawić nastrój i wyzwolić szczęśliwe wspomnienia. Niezależnie od tego, czy jest to Twoja ulubiona świeca zapachowa, czy dyfuzor wypełniony poprawiającymi nastrój olejkami eterycznymi, istnieje wiele sposobów, aby Twój dom pachniał niesamowicie.

Lampy glamour też pasują do salonu. Oświetlenie jest ważne by mieć wszystko dobrze podkreślone.

https://lumigo.pl/rodzaj/lampy-glamour/

Wypełnij swój dom roślinami

Dodanie jednej średniej wielkości rośliny do pomieszczenia poprawia jakość powietrza nawet o 25%. A jeśli chodzi o poprawę samopoczucia, pięć lub więcej roślin sprawia, że ludzie czują się zdrowsi i szczęśliwsi. Więc na co czekasz? Ludzie, zacznijcie wypełniać swój dom roślinami domowymi.

Śpij spokojnie

Zapewnienie odpowiedniej ilości dobrej jakości snu to najskuteczniejszy sposób na wzmocnienie układu odpornościowego i zmniejszenie poziomu stresu. Biorąc pod uwagę, że jedną trzecią życia spędzamy w łóżku, warto zainwestować w najlepszą pościel i prześcieradła, które mogą mieć ogromny wpływ na jakość naszego snu.

Kolor szczęśliwy

Kolory, które wybierzesz do swojego domu, mogą mieć ogromny wpływ na Twój nastrój. Odpowiednie kolory sprawią, że poczujesz się zrelaksowany i spokojny lub wesoły i podekscytowany, ale wybierzesz niewłaściwą kolorystykę, a ściany mogą sprawić, że poczujesz się znudzony, smutny, napięty i, co najgorsze, zirytowany. Kolor naprawdę sprowadza się do osobistych preferencji. Neutralna kolorystyka jest najbardziej skuteczna w tworzeniu poczucia spokoju

Stwórz relaksujące miejsce na odosobnienie

Niezależnie od tego, czy jest to wygodna leżanka, czy zaciszne wiszące krzesło, wszyscy potrzebujemy świętego miejsca w naszym domu, które jest przeznaczone na relaks i spędzanie czasu ze sobą.

Nastrojowe oświetlenie

Oświetlenie ma zasadnicze znaczenie dla funkcji pomieszczenia i może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie - nie bez powodu nazywają go nastrojowym oświetleniem. Podczas gdy każdy pokój w Twoim domu będzie wymagał innego rodzaju oświetlenia, jeśli chodzi o stworzenie uspokajającej atmosfery, pamiętaj o zastosowaniu lamp i ściemnianych opraw typu w salonie i sypialni.